Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie kontynuuje działania edukacyjne i prewencyjne. Tym razem 26 maja 2026 roku zaprasza na Dzień Mamy. Hasło tegorocznego święta to  „Twoje ciało zrobiło coś wyjątkowego – zadbaj o nie z czułością”.

Tego dnia szpital organizuje akcję dietetyków i psychologów szpitala, podczas której będzie można wykonać analizę składu ciała i porozmawiać o zdrowiu, równowadze oraz dobrym samopoczuciu po ciąży i w okresie macierzyństwa. Będzie to przestrzeń pełna wsparcia, akceptacji i troski o kobiece zdrowie.
Akcja odbędzie się 26 maja w godzinach 10:00-11:00 w Budynku D – łącznik I piętro (strefa relaksu pacjenta).
Szpital PRO-FAMILIA od wielu lat proponuje mieszkankom Podkarpacia programy profilaktyczne. Jednym z nich była Biała Sobota pod nazwą „Funduszowy Maj – jej zdrowie, Twój spokój. Zabierz Mamę na badania”, która odbyła się 16 maja 2026 roku.

Pacjentki mogły skorzystać z pakietu badań ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia kobiet, w tym badań ginekologicznych, USG oraz cytologii płynnej. W zależności od wieku wykonywano także mammografię lub USG piersi. Program obejmował również badania laboratoryjne, w tym morfologię, TSH, poziom żelaza oraz marker CA-125, a także analizę składu masy ciała.

Dodatkowym elementem Białej Soboty były konsultacje uroginekologiczne.

Te wydarzenia to przykłady działań szpitala PRO-FAMILIA, łączących profilaktykę, edukację zdrowotną i łatwiejszy dostęp do badań ważnych dla wczesnego wykrywania chorób u kobiet.

Więcej informacji o szpitalu: kliknij. 

Zgłoś swoje projekty do 9 edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje”!

Inni czytali także

Pokaż wszystkie