Piotr Milczanowski

Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” SA w Lubinie.
Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu. Ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie podmiotami ochrony zdrowia” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe „Executive Master of Business Administration (EMBA)” w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.
Jako Prezes Zarządu „MCZ” SA od początku stawia na bezpieczeństwo pacjentów i personelu oraz jakość świadczonych usług. Aktywnie podejmuje działania na rzecz pozyskania środków i inwestowania ich w zakup najnowocześniejszego sprzętu oraz rozbudowę i modernizację budynków szpitala, a także co równie ważne zatrudnianie najlepszych specjalistów.
Spółka prowadzi wiele programów profilaktycznych, a także rozbudowane badania z zakresu medycyny pracy, realizowane przez Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych. Należący do spółki „MCZ” SA szpital dysponuje nowoczesną bazą diagnostyczną. W Lubinie funkcjonują także przychodnie ogólna i specjalistyczna oraz Miedziowe Centrum Rehabilitacji. Spółka ma swoje placówki również w Legnicy, Głogowie i Grębocicach.
Szpital od lat znajduje się w czołówce polskich placówek, co potwierdzają zarówno posiadane certyfikaty, w tym Certyfikaty Akredytacyjne Ministra Zdrowia, jak również liczne nagrody środowiskowe, w tym czołowe pozycje w Rankingu Szpitali CMJ. Piotr Milczanowski jest zwycięzcą pierwszej edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje”, a szpital zajmował czołowe pozycje we wszystkich edycjach tego wydarzenia.
W okresie poprzedzającym powołanie do Zarządu Spółki „MCZ” SA Piotr Milczanowski zdobywał doświadczenie zawodowe w zakresie organizacji i zarządzania jako Wicedyrektor NZOZ we Wrocławiu, Sekretarz Gminy Wołów oraz Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.