Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie jest przodującym ośrodkiem leczenia chorób zakaźnych w Polsce realizując zadania na trzech płaszczyznach: zapewnianie chorym wysokiej jakości świadczeń medycznych, profilaktyka chorób zakaźnych oraz kształcenie kadry medycznej. Szpital przechodzi systematyczną modernizację, dzięki której jest wzorcowym ośrodkiem medycznym w kraju

elementem polskiego systemu bezpieczeństwa epidemiologicznego. Ambitne zadania modernizacyjne, nowoczesne możliwości leczenia chorób zakaźnych oraz dobra kondycja finansowa, są źródłem satysfakcji dla pracowników.

Pandemia COVID-19 była świetnym sprawdzianem skuteczności szpitali w dziedzinie budowania bezpieczeństwa epidemiologicznego i odpowiadała na podstawowe pytania:

• Czy procedury przepięknie spisane trafiły do personelu i czy są nawykowo stosowane.
  • Czy szkolenia mycia rąk były skuteczne.
  • Czy wypracowano nawyki stosowania środków ochrony osobistej.
  • Czy szpital został wyposażony w dostateczną liczbę środków dezynfekcyjnych ochrony osobistej.