W naszym projekcie zastosowaliśmy nowatorskie podejście.

W dostępnych na rynku systemach szpitalnych HIS nie było do tej pory zaimplementowanych narzędzi pozwalających na zapanowanie nad procesem zdawalności dokumentacji medycznej, tym samym dzięki opisywanemu rozwiązaniu osoby zarządzające szpitalem otrzymują realne narzędzie do monitorowania tego procesu.

Kluczowym elementem tego systemu jest automatyczny import danych z systemu AMMS firmy Asseco Poland S.A. Dzięki możliwości wykorzystania danych przechowywanych w systemie HIS i EDM, system posiada nieograniczone możliwości implementacji nowych funkcjonalności i monitorowania różnych aspektów związanych tworzeniem i prowadzeniem dokumentacji medycznej, m.in. blokowanie możliwości edycji jakichkolwiek wpisów w AMMS w pobytach zakończonych, których dokumentacja została już zdana z oddziału.