Jest popularyzatorem nauki, dziennikarzem i redaktorem z ponad 25-letnim doświadczeniem w mediach drukowanych i internetowych. Specjalizuje się dziedzinach medycyny i nowych technologii, a także szeroko rozumianej nauce.

Jako redaktor naczelny kierował grupą magazynów popularnonaukowych „Focus”, gdzie uruchomił tytuły zajmujące się m.in. medycyną, nowymi technologiami, psychologią i historią. Wcześniej kierował działem Nauki w dzienniku „Rzeczpospolita”, w ramach którego tworzył m.in. Rzecz o Zdrowiu i Ranking Szpitali, jak również pierwszą wersję serwisu online gazety. Jest współtwórcą internetowego serwisu Info.eZdrowie poświęconego cyfryzacji medycyny i współprowadzącym Forum e-Zdrowia. Był redaktorem i prowadzącym serii filmów edukacyjnych o COVID-19 zrealizowanych w ramach Akademii NFZ.

Piotr jest laureatem nagród dla popularyzatorów nauki i problematyki medycznej – m.in. PFRON, Narodowego Instytutu Kardiologii oraz w konkursach branżowych. Zdobył również tytuł Lidera Roku w ochronie zdrowia w dziedzinie mediów. Odznaczony przez Prezydenta RP za zasługi dla wolności słowa w Polsce.