Od 1 czerwca 2022 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny należy do elitarnego grona instytucji realizujących projekt Procure4Health – Healthcare lnnovation Procurement Network w ramach programu Horizon Europe 2021-2027. Z tego powodu Szpital współorganizował drugie spotkanie konsorcjum partnerów P4H w Krakowie.

Procure4Health to projekt UE, którego celem jest przezwyciężanie barier w przyjęciu innowacyjnych zamówień publicznych w całej UE, poprzez stworzenie otwartej społeczności zainteresowanych stron, zajmujących się zamówieniami w dziedzinie zdrowia i opieki.

Jego 33 partnerów założycieli aktywnie promuje innowacyjne zamówienia publiczne poprzez dzielenie się wiedzą i budowanie potencjału, tworzenie sieci kontaktów i kojarzenie partnerów, identyfikację wspólnych potrzeb i podejmowanie wspólnych działań w celu ich zaspokojenia, a także wpływanie na politykę w zakresie zamówień na innowacje.

Projekt powstał w ramach Programu Horyzont Europa, a Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie znalazł się w gronie organizacji reprezentujących całą Europę.