W środę 10 stycznia 2024 r. w Siemianowicach Śląskich odbyła się kolejna wizyta studyjna w ramach Koalicji „Bezpieczny Szpital Przyszłości”. Wizyty studyjne to kameralne konferencje z udziałem prezesów i dyrektorów szpitali, służące wymianie wiedzy i doświadczeń, organizowane w placówkach, które zwyciężały w poprzednich edycjach Konkursu „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje”. Gospodarzem wizyty studyjnej było Centrum Leczenia Oparzeń im. S. Sakiela.

CLO reprezentowali z-ca dyr. ds. ekonomicznych Jacek Węgrzyk oraz z-ca dyr. ds. medycznych dr Przemysław Strzelec.

W czasie spotkania omówiono projekt, który zwyciężył w Konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” w 2023 roku – „Gry sterowane wzrokiem kontra ból”. Autorem projektu jest dr hab. n. med. Wojciech Łabuś, Kierownik Laboratoriów Naukowych.

Dyr. Jacek Węgrzyk omówił szeroko efekty konsekwentnego stosowania lean management w siemianowickiej placówce.

Inny ubiegłoroczny zwycięzca – prezes zarządu MCZ SA Piotr Milczanowski omówił wnioski ze stosowania w szpitalu egzoszkieletów pasywnych.

Goście zapoznali się także z autorskim programem edukacyjnym „I ty będziesz seniorem”, prowadzonym przez Idea Trade. Chętni skorzystali z możliwości założenia kombinezonu wieku senioralnego, symulującego wiele ograniczeń, wynikających ze starzenia się organizmu.

Partnerem Konkursu „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje” od wielu lat jest BGK, któremu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie managerów w wymianie wiedzy i doświadczeń. Bank Gospodarstwa Krajowego reprezentowali Aleksandra Ciszek, ekspert BGK oraz Robert Ferdyn, dyrektor rozwoju regionu śląskiego w BGK.

Koalicja Bezpieczny Szpital Przyszłości jest inicjatywą firmy Idea Trade i managerów czołowych krajowych szpitali. Od ponad 9 lat ułatwia wymianę wiedzy na rzecz podnoszenia jakości i bezpieczeństwa w ochronie zdrowia.

Bardzo dziękujemy gospodarzom za podzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem. Atmosfera jak zawsze zachęcała do wymiany wiedzy.