Posty zawierające tag

50 lat Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii UDSK w Białymstoku (wideo)

31 maja, 2026 / , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku świętował 50-lecie Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii z Pododdziałem Kardiologii. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się 29 maja 2026 roku w Auli Magna Pałacu Branickich, gromadząc przedstawicieli środowiska medycznego, władz uczelni, samorządu oraz obecnych i byłych pracowników Kliniki. Historia jednostki sięga 1976 roku, kiedy rozpoczęła działalność jako II Klinika Chorób Dziecięcych. Przez pięć dekad placówka przeszła […]

Czytaj więcej