Uniwersytet Medyczny w Lublinie – wystawa plenerowa na 75-lecie uczelni
Rok 2025 to wyjątkowy czas dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który obchodzi 75-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowano m.in. jubileuszową wystawę plenerową prezentującą historię i dorobek uczelni. Na 32 planszach przedstawiono rozwój dydaktyki, badań naukowych, działalności klinicznej, a także rolę uczelni w życiu Lublina i całego regionu. Ekspozycja ukazuje zarówno początki – pierwszych absolwentów – jak i współczesne osiągnięcia, w tym działalność artystyczną oraz zaangażowanie w walkę z pandemią COVID-19. […]
Czytaj więcejUSK w Opolu inwestuje w nową Pracownię Elektrofizjologii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu podpisał 18 września 2025 roku umowę o wartości blisko 7 mln zł z Mostostalem Zabrze GPBP, na przebudowę pomieszczeń pod Pracownię Elektrofizjologii. Pozwoli to na kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Pracownia Elektrofizjologii zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji na poziomie -1, w budynku A Utworzymy tam dwie sale zabiegowe, podczas gdy dziś dysponujemy jedną. To znacząco wpłynie na podniesienie jakości usług dla pacjentów […]
Czytaj więcej

