Posty zawierające tag

USK we Wrocławiu finalizuje jedną z największych inwestycji kardiologicznych finansowanych z KPO

04 czerwca, 2026 / , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu kończy realizację projektu „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii”, dofinansowanego kwotą 30 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy. Inwestycja, która w najbliższych dniach wejdzie w etap pełnego uruchomienia, znacząco zwiększy możliwości leczenia pacjentów z najcięższymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi. Projekt obejmuje trzy kluczowe komponenty, które wzmacniają zarówno potencjał kliniczny, jak i dydaktyczny ośrodka. Jednym […]

Czytaj więcej

Inauguracja Uniwersyteckiej Sieci Edukacji Klinicznej we Wrocławiu

19 grudnia, 2025 / , , , , , , , , , , , , ,

We Wrocławiu oficjalnie zainaugurowano działalność Uniwersyteckiej Sieci Edukacji Klinicznej (USEK), nowej inicjatywy integrującej szpitale Dolnego Śląska z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym oraz Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Projekt ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy ośrodkami klinicznymi, szpitalami powiatowymi i marszałkowskimi oraz środowiskiem akademickim, ze szczególnym naciskiem na praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Pierwsze spotkanie robocze USEK odbyło się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Wzięli w nim […]

Czytaj więcej