Wielkopolskie Centrum Pediatrii to obiekt zaprojektowany jako przyjazny dla środowiska naturalnego.  W budynku zastosowano rozwiązania techniczne pozwalające na oszczędzanie energii i wody. Wykorzystano technologię odzysku ciepła z powietrza wywiewanego, odzysku wody deszczowej, która wykorzystywana jest do spłukiwania w toaletach. To tylko przykładowe, proekologiczne rozwiązania.

Wielkopolskie Centrum Pediatrii – to więcej niż szpital. To innowacje, technologie, najnowocześniejsze wyposażenie, rozwiązania na miarę XXI wieku, oczywiście pacjent w centrum naszych zainteresowań.

Nasz cel to leczenie dzieci do 18 roku życia, oraz kontynuowanie tej opieki, na najwyższym poziomie, także po opuszczeniu szpitala. To stworzenie warunków pobytu na światowym poziomie. Najprawdopodobniej najlepszych w Polsce.

Komfort, intymność, wygoda, spokój dla pacjentów i opiekunów oraz przestrzeń dla personelu medycznego. Idealne warunki do pracy, najnowocześniejsze technologie, telemedycyna, rozwiązania i najlepszy sprzęt aby mogli się spełniać, rozwijać i leczyć dzieci korzystając z tych warunków.