Znamy już wyniki w edycji 2023. Kapituła pod przewodnictwem dr. n. med. Marka Tombarkiewicza, złożona z 40 praktyków ochrony zdrowia i zwycięzców poprzednich edycji, wybrała najlepsze projekty w 7 kategoriach. Partnerem Konkursu jest BGK.

Kategoria „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia”

ZWYCIĘŻYŁO:

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, z połączonymi projektami „Zastosowanie okularów mieszanej rzeczywistości w operacjach ortopedycznych”, „Endoprotezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego – zabieg jednego dnia” i „Zastosowanie implantów drukowanych w technologii 3D szytych na miarę, w operacjach pierwotnych, rewizyjnych i onkologicznych stawu biodrowego”.

MIEJSCE DRUGIE EX AEQUO ZAJĘŁY

TRZECIE MIEJSCE EX AEQUO:

KOLEJNE MIEJSCA:

FINALISTAMI W TEJ KATEGORII ZOSTALI:

Dalsza część wyników pod galerią zdjęć z Gali Konkursu.

Kategoria „Innowacyjny szpital – zarządzanie”

ZWYCIĘZCĄ ZOSTAŁO

Siedleckie Centrum Onkologii Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II Sp. z o.o. z połączonymi projektami : „Efektywne monitorowanie dokumentacji medycznej jako narzędzie do ciągłego podnoszenia jakości i bezpieczeństwa leczenia pacjentów, ograniczenia kosztów i czasu pracy personelu oraz uniknięcia potencjalnych błędów w raportowaniu do NFZ” oraz „Ludzka Twarz Onkologii”

MIEJSCE DRUGIE:

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie „Utworzenie Centrum Leczenia Biologicznego”,

MIEJSCE TRZECIE EX AEQUO:

FINALIŚCI:

Kategoria „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych”

ZWYCIĘZCĄ KATEGORII JEST:

DRUGIE MIEJSCE

TRZECIE MIEJSCE

Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie – „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie”

FINALISTAMI ZOSTALI:

Kategoria „Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia”

ZWYCIĘZCĄ JEST

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie – „Profilaktyka skutków ubocznych w procesie chemioterapii – ochrona atrybutów kobiecości w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie”

DRUGIE MIEJSCE EX AEQUO:

TRZECIA POZYCJA:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Zdrowia i Polityki Społecznej – „Samorządowy Instrument Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla Seniorów 2023”

FINALIŚCI:

Kategoria „Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników”

ZWYCIĘZCĄ W TEJ KATEGORII JEST

„MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA” S.A. Lubin – „Ograniczenie obciążenia układu mięśniowo – szkieletowego na stanowisku lekarza, poprzez zastosowanie egzoszkieletu w trakcie wykonywania zabiegów kardiologii interwencyjnej w Pracowni Angiografii i Hemodynamiki Szpitala „MCZ” S.A. w Lubinie”

DRUGIE MIEJSCE:

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. S. Popowskiego w Olsztynie – „Kompleksowe działania na rzecz zdrowia pracowników”

TRZECIE MIEJSCE:

Visus VR Sp. z o.o. Olsztyn – „Immersyjne narzędzie szkoleniowe z wykorzystaniem połączonych 3 form wirtualnej rzeczywistości – czyli bezpieczne symulacje medyczne, nauka pierwszej pomocy, ratownictwa i edukacji zdrowotnej – bez wychodzenia z domu lub w Twojej firmie”

FINALISTAMI BYLI:

Kategoria „Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług”

W TEJ KATEGORII ZWYCIĘŻYŁO

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. S. Sakiela w Siemianowicach Śląskich – „Gry sterowane wzrokiem kontra ból. Nowatorska metoda łagodzenia odczuwania bólu w leczeniu ran oparzeniowych i przewlekłych”

DRUGIE MIEJSCE EX AEQUO:

TRZECIE MIEJSCE EX AEQUO:

FINALIŚCI:

Kategoria „Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego”

ZWYCIĘZCĄ JEST

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu – „Wielkopolskie Centrum Pediatrii to bezpieczny szpital przyszłości”

DRUGIE MIEJSCE:

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie – „Żyroskopowy system do radiochirurgii mózgu, głowy i szyi – innowacyjny system do stereotaktycznej radiochirurgii (SRS), który łączy nowoczesną żyroskopową konstrukcję posiadającą własne osłony radiologiczne z wbudowanym akceleratorem liniowym, umożliwiającym szybką i precyzyjną terapię megawoltową”

MIEJSCE TRZECIE EX AEQUO:

FINALIŚCI:

W tym roku przyznano także dwie Kryształowe Nagrody Specjalne dla:

Dyrektor mgr Krystyny Płukis

– za 20 lat konsekwentnej realizacji autorskiej wizji szpitala wysokospecjalistycznego w Grodzisku Mazowieckim, stałe zaangażowanie w podnoszenie jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu, a także aktywne poszukiwanie nowych rozwiązań po to, by leczyć ludzi zgodnie z najnowszymi światowymi standardami.

Prezesa Zarządu Dariusza Kostrzewy

– w uznaniu skuteczności w restrukturyzacji gdańskich szpitali i ośrodków zdrowia oraz połączenia ich w nowoczesny organizm, diagnozujący, leczący i rehabilitujący pacjentów na Pomorzu, zapewniający najwyższy poziom wiedzy merytorycznej kadry oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny, w 10 rocznicę objęcia stanowiska Prezesa Zarządu Copernicus Podmiot Leczniczy w Gdańsku.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zespołom!

#ZdrowaPrzyszłośćInspiracje #ZdrowaPrzyszłość #Inspiracje #IdeaTrade #BezpiecznySzpital #BezpiecznySzpitalPrzyszłości

Kapituła Konkursu

Pokaż wszystkich